FIND DIN NYE VIRKSOMHED GENNEM M+A SMALLBIZ A/S
- en del af Danmarks største virksomhedsmægler
Opret dig som køber med
NemID
Med M+A Smallbiz A/S får du:
*) Værdiansættelsen baserer vi på de seneste 3 års interne og normaliserede regnskaber, de kommende 3 års realistiske budgetter, kontraktuelle forhold, en gennemgribende audit af struktur og processer samt en vurdering af virksomhedens kommercielle potentiale. Processen udføres af en professionel og erfaren virksomhedsmægler, der gennem virksomhedsbesøg, møder og interviews tilegner sig den viden, der er afgørende for at kunne udarbejde værdiansættelsen.
M+A SMALLBIZ A/S
MARKEDETS ABSOLUT STÆRKESTE LØSNING VED KØB
AF SMÅ VIRKSOMHEDER MED EN IMPONERENDE TJEKLISTE

BLIV KONTAKTET, NÅR DEN RETTE VIRKSOMHED ER TIL SALG
Som registreret køber i M+A Smallbiz A/S Portalen opnår du flere fordele, idet vi proaktivt søger efter købere til vores salgsvirksomheder, og derfor vil du som registreret køber blive kontaktet, når der er virksomheder til salg, som matcher dine krav og kompetencer, ligesom du har mulighed for at holde dig opdateret omkring nye salgsemner og bestille prospekt på de virksomheder, der har din interesse.
Prospektet er en detaljeret beskrivelse af virksomheden og er dermed din garanti for kvalificeret at kunne vurdere, hvorvidt denne matcher dine ønsker, krav og kompetencer.
Lige så vigtigt det er for sælgeren at vide, at de potentielle købere, der på basis af en solid fortrolighedserklæring skal have lov til at kigge ind bag facaden på virksomheden og dermed få adgang til regnskabs- og forretningsmæssige detaljer i virksomheden, har både forudsætningerne og den nødvendige kapital til at kunne købe deres virksomhed, nøjagtigt lige så vigtigt er det for dig som køber at vide, at de virksomheder. du overvejer at købe, er solide og velfunderede med et stort udviklings- og forretningspotentiale.
Denne klare og enkle filosofi danner sammen med mere end 20 års erfaring med salg, køb og udvikling af virksomheder grundlaget for den stærkeste løsning og service, når man skal handle virksomhed.
Registrer dig som køber allerede nu og få adgang til de mange interessante virksomheder i M+A Smallbiz A/S.
Frank jensen
Chief executive officer
M+A GROUP
Hvis du har spørgsmål, så kontakt os på 70 20 66 95 eller info@m-plus-a-smallbiz.com
FÅ AFKLARING PÅ DINE SPØRGSMÅL VED KØB AF VIRKSOMHED
Der er mange forhold at tage stilling til og have forståelse for, når man vil købe en virksomhed. For at sikre at du har den rette indsigt i processen, kan du med fordel aktivere FIAG som en del af arbejdet.
FIAG er gratis, indledende sparring ved køb af virksomhed.